ארכיון
Please reload

תגיות
Please reload

עדכון שבועי: 26.11-3.12

December 5, 2019

דיני עבודה ו-Black Friday

 

ביום "שישי השחור" (Black Friday), קבוצה הנקראת "United for Respect) "UFR), קואליציית עובדים וארגונים הנאבקים בשכר נמוך ובתנאי עבודה מגונים בתעשייה הקמעונאית, הפגינה בעד עובדים שנפגעו מהתנכלות בשל נסיונות התארגנות לשיפור תנאי העבודה. UFR צמחה מתוך התארגנות של עובדים בחברת "Walmart" (וולמארט), שאחרי שנים של מאבקים הצליחה לאלץ את החברה להעלות שכר, לספק חופשה משפחתית לכל העובדים ולשפר תנאים לנשים בהריון. הארגון לוקח כעת את המודל לכלל ענף הקמעונאות בארה״ב, שבו מועסקים כמעט 16 מיליון איש, נלחם למניעת אפליה בשל הריון ומוביל קמפיינים לחקיקה מקומית לטובת עובדים. מארגני ה- UFR נלחמים גם בדרישת פיצויי פיטורים לעובדים בענף.

 

הפגנת הארגון השבוע הייתה בין השאר על כך שביום רביעי וולמארט פתחה את מכירת "בלאק פריידי" בשעה 18:00 בחג ההודיה והכריחה עובדים לעזוב את משפחותיהם ולעבוד במהלך החג. בנוסף, החברה לא הציעה לעובדים דמי חגים, אלא הנחה של 15% לאנשים העובדים במשמרות במהלך החג שיוכלו לפדות רק פעם אחת, במהלך שני מועדים בלבד בדצמבר.

 

יש לציין כי שיעור ההתאגדות בארה"ב במגזר הפרטי נמוך ביותר, וכן אין שם צווי הרחבה. כתוצאה מכך מתרחבת שם תופעת הארגונים ללא מטרת רווח שנאבקים למען זכויות עובדים. היתרון של עמותות אלה הוא שהן אינן מוגבלות בהסדרים הקבועים בחוק הפדרלי ביחס לארגוני עובדים. מנגד, הן גם לא נהנות מן ההגנות והכוחות שהדין מעניק לארגוני עובדים; הן לא נהנות מדמי חבר קבועים ומתבססות על תרומות שקשה להסתמך עליהן.

 

בנוסף התקיימה ב-Black Friday שביתה של יותר מ-2,000 עובדי אמזון בשישה מרכזי הפצה של החברה בגרמניה, בדרישה לשכר גבוה יותר. זהו חלק מסכסוך ארוך טווח בין אמזון לעובדים, אשר מאורגנים בארגון העובדים, האיחוד הגרמני "ורדי". הם דורשים כי אמזון תעלה את שכר עובדי המחסנים כדי להתאימם להסכמים הקיבוציים שהושגו בענפי השילוח והמכירות בגרמניה.

 

50 שנה לבתי הדין לעבודה

 

בשבוע שעבר התקיים מושב ״50 שנה לחוק בית הדין לעבודה – מגמות ושינויים" במסגרת כנס בים המלח, בהשתתפות שופטים, עו"ד ואנשי אקדמיה בתחום משפט העבודה. נשיאת בית הדין הארצי ורדה וירט ליבנה אמרה בנאומה כי "בית הדין לעבודה אינו חושש משינוי הלכות והתאמתן למציאות, או מיצירת כללים חדשים יש מאין, זאת מתוך שאיפה לקדם מטרות חברתיות העומדות בקנה אחד עם הצורך העולה מן השטח ועם ערכיה של החברה בישראל".

 

נשיאת בית הדין בחרה להציג את פסק הדין המהפכני שלה מ-2008 שאסר על יחסים מיניים במקום העבודה אפילו אם התקיימו בהסכמה. תחום נוסף שהיא הזכירה שכולו פיתוח של הפסיקה הוא שימוע לפני פיטורים. כמו כן היא התייחסה להתפתחויות הטכנולוגיות שמשפיעות על שוק העבודה ועל הדרך שבה מבוצעת העבודה. לדבריה, "מק