ארכיון
Please reload

תגיות
Please reload

עדכון שבועי 29.11.2018

November 29, 2018

סיום השביתה במכללות

 

בשבוע שעבר הסתיימה השביתה הגדולה במכללות האקדמיות הציבוריות שארכה כחמישה שבועות. צו המניעה בבית הדין האזורי לעבודה בתחילת השבוע שעבר, אשר הורה לסגל המרצים הבכיר במכללה האקדמית רופין להפסיק את השביתה, היווה את הסנונית הראשונה אשר בישרה על סיום השביתה. בסופו של דבר הסתיימה השביתה לאחר שהצדדים הגיעו להסכמות בתיווכו של בית הדין האזורי בירושלים לגבי מסגרת המשא ומתן.

 

סוגיה מרכזית שעמדה במחלוקת היתה האם המשא ומתן צריך להיות מקומי, בכל מכללה בנפרד, או ארצי, באמצעות המועצה המתאמת (כפי שדרשו העובדים). המעסיקים זכו לניצחון בהיבט זה, אם כי לא מלא, מאחר שסוכם שנציג המועצה המתא מת יצטרף למשאים ומתנים המקומיים, דבר שיבטיח תיאום ביניהם. מעבר לכך, מסמך שהפיץ ועד הסגל הבכיר פירט מספר הישגים, כגון ביטול נוסח הסכם  ועד ראשי המכללות שנוסח, לטענתם, באופן חד צדדי; הסכמה לקיום מו"מ אינטנסיבי ורציף שיושלם עד חודש מרץ; ביטול סעיף השקט התעשייתי שנכלל בהסכם שניסח ועד ראשי המכללות. כמו כן הצדדים הגיעו להסדר תגמול בגין שיעורים שהוחסרו בשביתה.

 

 

כישוף כעילה לפיטורין

 

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב דחה בקשה בסע"ש 1157-09-18  לסעד זמני להחזרת עובדת לעבודה בעילת פיטורין שלא כדין.

 

התובעת הינה כלכלנית שהועסקה בבורסה לניירות ערך בתל אביב. על פי החשד, בשעה שהמנהל הממונה עליה לא נמצא בחדרו היא מצאה שעת כושר, נכנסה לחדר ופיזרה שם מלח מתוך תקווה כי יאונה לו רע.

 

בעקבות ״תקרית המלח״ המבקשת זומנה לבירור אצל הממונה עליה. בשיחת הבירור היא הודתה כי נכנסה לחדרו אולם הכחישה כי פיזרה שם מלח. על רקע שיחת הבירור, הממונה הודיע לה כי היא מושעית מתפקידה  באופן מידי, בהמשך נערך לה שימוע והוחלט לסיים את העסקתה.

 

בית הדין התרשם כי בין הצדדים שוררת מערכת יחסים עכורה שאינה מאפשרת החזרת  המבקשת  לעבודה. כמו כן, נקבע  כי לכאורה לא נפל פגם בהליך הפיטורין והמשיבה מבססת התנהלותה על אדנים סבירים.  ניסיונה של המשיבה למצוא למבקשת תפקידים חלופיים אשר סורבו על ידה, מסייע גם כן להכריע את מאזן הנוחות לטובת המשיבה.

 

 

מעשה פיטורין כעילה לתביעה נזיקית כנגד צד שלישי

 

בית משפט השלום בת"א 26085-05-14 דחה תביעה נזיקית של עיתונאי ״ידיעות אחרונות״ לשעבר צחי כהן כנגד העיתונאי משה טימור והשחקנית גילה צימרמן, אשר להם ייחס התובע אחריות לפיטוריו ממערכת העיתון.

 

התביעה הוגשה בעילת רשלנות ותרמית כנגד השניים, ובמסגרתה התובע ביקש פיצויים בגין נזקו על סך מיליון ש״ח.

 

הסיפור התחיל בכתבתו של התובע במוסף 7 ימים של עיתון ידיעות אחרונות, שם הוא ראיין את השחקנית גילה צימרמן בתור אישה בדואית בשם ״פאטמה״. לטענתו, צימרמן ופטרונה טימור לא  גילו לו  אודות זהותה האמיתית של הדמות המרואיינת, כך